O kampanii „gdzie Jest Tron”


Różnimy się, ale każdy z nas powinien móc załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne w godnych warunkach. 

W XXI wieku nadal mamy do czynienia z tak zwaną “smyczą moczową”. Zbyt wiele osób wciąż nie wychodzi z domu lub ogranicza swoją aktywność, bo boi się, że nie będzie miało, gdzie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych. 

Brak toalet 

Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje, że w Polsce wciąż mamy niewystarczającą w stosunku do potrzeb liczbę ustępów publicznych, zwłaszcza w miejscowościach wypoczynkowych, przy szlakach turystycznych, targowiskach, kościołach oraz przy cmentarzach. 

Najwyższa Izba Kontroli z kolei wyliczyła, że średnio na jeden stały szalet publiczny przypadało w 2011 roku prawie 12 tysięcy osób, czyli 20 razy więcej niż w Wielkiej Brytanii (0,6 tysięcy osób). W związku z tym 27 procent. społeczeństwa w wieku 18-65, deklaruje, że zdarza im się załatwić swoje potrzeby fizjologiczne w miejscu takim jak park, altanka śmietnikowa czy klatka schodowa, bo wielu z nim odmówiono skorzystania z toalety w gastronomii czy urzędzie - wynika z badań firmy Zymetria dla kampanii „Załatw to mieście”.

Brak informacji 

To nie jest jedyny problem. Społeczność nie wie, gdzie w ogóle są toalety, jakie mają udogodnienia i czy trzeba zapłacić. Według NIK w 71,4% gminach brakowało informacji o lokalizacji szaletów.

Brak dostępnych toalet 

Kolejnym ważnym aspektem jest dostępność toalet dla różnych grup - osób starszych, kobiet, rodziców z dziećmi, osób z niepełnosprawnością, osób menstruujących.  65,7% gmin miało toalety, które były niedostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością (kontrola NIK z 2011) 

Ty też możesz dołączyć do ogólnopolskiej kampanii społecznej Gdzie jest tron 

Do kampanii społecznej zapraszamy osoby, które są właścicielami lub odpowiadają za toalety, ale także wszystkich, którzy z tych toalet korzystają. Głównym elementem kampanii jest  aplikacja mobilnej, która pozwalai wyszukiwać najbliższe toalety. Aplikacja zawiera nie tylko informacje o lokalizacji toalety, ale również o tym, jakie udogodnienia są w niej dostępne, w jakich godzinach można z niej korzystać, czy jest odpowiednia dla rodzica z małym dzieckiem (odpowiednio duża), czy ma przewijak, czy wymaga opłaty czy można z niej korzystać bezpłatnie, czy jest dostępna dla osób z niepełnosprawnością. Użytkownicy i właściele toalet nie ponoszą żadnych kosztów użytkowania aplikacji. 

Poznaj nasze inne działania 

Firma WCTron jest liderem na polskim rynku dostaw toalet przenośnych

oraz przygotowywania zaplecza sanitarnego oraz socjalnego na wydarzeniach. Od kilku lat oferuje klientom wysokiej klasy produkty i obsługę, a obecnie realizuje kampanię edukacyjną dla szkół i przedszkoli - Akcję Tron, której patronami są Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu, Instytut Praw Dziecka oraz Fundacja Unaweza. W akcji wzięło udział 68 000 dzieci z całej Polski.



Kampania społeczna wspierana przez

wc tron